1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Van'da proje tanıtım ve konferans

Van'da proje tanıtım ve konferans

Van'da proje tanıtım ve konferans
A+A-

Van’ın Tuşba Kaymakamlığı tarafından SODES kapsamında hayata geçirilen, ‘Gönül Ortaklığı Projesi’nin tanıtımı yapılırken, yazar Alişan Kapaklıkaya ise ‘Evimizi Nasıl Cennete Çevirebiliriz?’ konulu bir konferans verdi.

Vali İbrahim Taşyapan ve eşi Nesibe Taşyapan’ın da katılımıyla bir otelde gerçekleştirilen tanıtım toplantısında konuşan Tuşba Kaymakamı Musa Sarı, katılımcılara proje hakkında bilgiler aktardı. Kaymakam Sarı projenin; Tuşba ilçesindeki kadınların, mesleki beceri kurslarına tabi tutularak, sosyal ve ekonomik hayata aktif katılımlarının sağlanması, ihtiyaç sahipleri ve dezavantajlı gruplara maddi manevi destek olabilmek hedefiyle hayata geçirildiğini söyledi.

Yazar Alişan Kapaklıkaya ise, çoğunluğu ailelerden oluşan katılımcılara, kendine has üslubuyla aile içi iletişimin sağlıklı yürütülmesine yönelik tavsiyelerini aktardı. İki oturumdan oluşan konferansta, yazar Kapaklıkaya’nın aile hayatına ilişkin kısa hikâyeleri katılımcılar tarafından ilgiyle dinlendi.

Programa vali yardımcıları Vefa Kaya ve Önder Can, Edremit Kaymakamı Duran Eryılmaz, Gürpınar Kaymakamı Metin Yılmaz, Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe ile kurum amirleri ve eşleri katıldı.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT