1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. VAN’DA PROJE BAŞARISI

VAN’DA PROJE BAŞARISI

VAN’DA PROJE BAŞARISI
A+A-

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) 45. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri yarışmasında Van bölgesi büyük bir başarı göstererek 5. sıraya yükseldi.

12 bölge şeklinde düzenlenen TÜBİTAK 45. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri yarışmasına Van bölgesi de 732 projeyle başvurdu. Erzurum, Eskişehir, Mersin ve Samsun’dan sonra en fazla proje başvurusu yaparak bu yıl 5. sıraya yükselen Van bölgesi, 2013 yılında ise 330 proje ile bölgeler arasında en son sırada yer almıştı. Bir yılda 12. sıradan 5. sıraya yükselerek büyük bir başarı gösteren Van bölgesinin hedefi ise ilk sırada yer almaktır.


İHA muhabirine açıklamalarda bulunan Van Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, ekip çalışması ile yolla çıkılarak başarının elde edileceğine inandığını belirterek, “TÜBİTAK, ülkemizin geleceği için çok önemli bir yere sahiptir. TÜBİTAK tarafından gerçekleştirilen projelerin içeriği tamamen topluma yönelik çalışmalardır. Okullarımızda toplumumuzun temel taşlarından birisi olması nedeniyle öğrencilerimizin öğretmenleri ile el ele vererek çevrelerine faydalı etkinliklere katılmaları bizi mutlu etmiştir. TÜBİTAK projesi hazırlayan ve emek sarf eden herkese teşekkür ediyorum" dedi.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT