1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Van'da pembe açılım

Van'da pembe açılım

Vanda pembe açılım
A+A-

Van\'ın ilk ve tek kadın muhtarı Leyla Tanrıtanır, hizmetin adı oldu. Kadınları harfle, çocukları parkla fakirleri de zenginlerle buluşturdu.

Türkiye'nin kadınları, yaşadıkları coğrafyaları güzelleştirmeye devam ediyor. Tıpkı Van'ın ilk ve tek kadın muhtarı olan Leyla Tanrıtanır gibi. Tanrıtanır, 29 Mart 2009 seçimlerinde muhtarlık için adaylığını koydu. Örnek kadın, seçim sonucunda 10 bin nüfuslu Cumhuriyet Mahallesi'nin muhtarlık koltuğuna oturdu. Hiç zaman kaybetmeden kollarını sıvayan Tanrıtanır, önce sorunları 9 başlık altında topladı. İlk olarak da okuma yazma bilmeyen kadınları hayallerine kavuşturdu.


Bununla da kalmayan Tanrıtanır, kadınlar ile öğrencilerin korku içinde evlerine gittiğini öğrenince her sokağı aydınlattı. Dar gelirli ailelerin de imdadına yetişen örnek kadın, mahalledeki 70 yoksul kapıyı tespit etti. ''Kardeş Aile" projesi başlatan Tanrıtanır, zengin aileler ile dar gelirli aileleri buluşturdu. Kısa sürede herkesin sevgisini kazanan Tanrıtanır'ın sözleri ise çalışmalarının özeti oldu:
Oturmaya değil çalışmaya geldik.

A+A-

HABERE YORUM KAT