1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Van'da Park Halindeki Otomobilden Hırsızlık

Van'da Park Halindeki Otomobilden Hırsızlık

Van'da Park Halindeki Otomobilden Hırsızlık
A+A-

Van’da kimliği belirsiz kişi yada kişiler, park halinde olan eski İl Kültür ve Turizm Müdürü Prof. Dr. Zeki Taştan'ın otomobilinin camını kırarak araç içerisinde bulunan tableti çaldılar.

Edinilen bilgiye gore olay, önceki gün merkez İpekyolu ilçesi Ezberciler İşhanı'nın arkasındaki sokakta meydana geldi. İşlerini yapmak üzere kısa süreli otomobilini pak ettiği yerde geri döndüğünde aracının camının kırılarak hırsızlığın meydana geldiğini ifade eden Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde öğretim üyesi ve Van'da tanınmış bir gazeteci yazar olan, eski İl Kültür ve Turizm Müdürü Prof. Dr. Zeki Taştan, “Arabamı bir süreliğine Ezberciler İşhanı'nın arkasındaki Turizm Sokağı'na park ettim. Bir saat içinde döndüğümde aracın sağ ön camında kocaman bir delik gördüm. Hırsız, veya hırsızlar, camı kırarak içindeki tableti almışlar. Başka hiçbir şeye de dokunmamışlar. Benzer bir şekilde bir arkadaşımın aracında da kapkaççılık olayı yaşanmıştı. Arakadaşın da aracının camını kırıp bilgisayarını almışlardı. Doğrusu arabayı park ederken hiç aklıma gelmedi bu olay! Hatta tableti koltuğun üstüne bırakarak âdeta hırsızlara davetiye gönderdiğimi bile düşünüyorum" dedi.


Hırsızlardan elbette yakalananlar olduğunu ifade eden taştan, “Özellikle IP numarasından takibi mümkün olan elektronik cihazlardan hırsızlara ulaşmak mümkün! Ancak bu da çok uzun ve neticesi zor bir süreç! Esasında bu olayın son zamanlarda sadece Van'da değil Türkiye'nin birçok bölgesinde arttığını söyleyebiliriz. Bu zahmetsiz kapkaççılık, birçok hırsızı da harekete geçirmiş durumda. Konuyla ilgili ciddi önlemler alınması gerekir. Tedbirlere gelince bence "yem atmak" en kolayı. Zira Van'da bu olaylar belli mahallerde meydana geldiğine göre buralara sahte operasyonlar yapmakla birçok kapkaççı yakalanabilir. Benzer olayların tekrarlanmaması için vatandaşların bu hususta uyanık davranmaları gerekiyor. Özellikle park sorununun olduğu yerlerde mecburen ara sokaklara park ederken dikkatli davranılması; araçta ilgi çekici, pahalı veya kapalı kutuların gözle görünür yerlere bırakılmaması, mümkünse bunlar için bağajların kullanılması gerekir. Tabii otoparkların da daha güvenli olduklarını unutmamalıyız” şeklinde konuştu.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT