1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Van’da Park Alanının TOKİ’ye Devredilmesine Halktan Tepki

Van’da Park Alanının TOKİ’ye Devredilmesine Halktan Tepki

Van’da Park Alanının TOKİ’ye Devredilmesine Halktan Tepki
A+A-

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından geçen yıl park yapılan eski Jandarma Merkez Komutanlığı alanın yasalara aykırı bir şekilde TOKİ devredilmesine halk tepki gösterdi.

 Parkın kent merkezinde tek dinlenme alanlarından biri olduğunu belirten halk, buranın TOKİ’ye devredilerek park yerine bina kurulmasını kabul etmeyeceklerini söyledi.

Van’da yaşanan deprem sonrası Çevre Şehircilik Bakanlığı tarafında hazırlanan Van İmar Planında ‘Park alanı’ olarak belirlenen ve Van Büyükşehir Belediyesi tarafından park yapılan ancak sonrasında Milli Emlak Müdürlüğü’nün TOKİ’ye devrettiği Jandarma Merkez Komutanlığı yeri ile ilgili tepkiler gelmeye devam ediyor.

Van Büyükşehir Belediyesi’nin geçen yıl yaptığı park yerinin TOKİ’ye devredilmesine tepki gösteren halk, park alanı yerine kesinlikle TOKİ yapılmasını istemediklerini söyledi. Parkta dinlenen yurttaşlar, kent içerisinde insanların oturabileceği hiçbir yeşil alanın olmadığını, yapılan parkın makul ve doğru olduğunu söyleyerek, “Kentin her tarafı zaten betonlaşmış, yeşil alan yok denecek kadar az. Halkın dinlenebileceği alanlarının çoğalması için taleplerimiz varken, böyle bir yerin TOKİ’ye devredilmesi ve bu parkın yerine beton yığını yapılacak olması bizleri üzüyor. Halk olarak buranın kesinlikle belediyede ve park olarak kalmasını istiyoruz. TOKİ’ye verilmesinin kimseye bir yararı olmayacaktır. Bu nedenle kesinlikle bu alanın park olarak devam etmesini hatta biraz daha güzelleştirilmesini istiyoruz” taleplerinde bulundular.

Çaldıran Ajans

A+A-

HABERE YORUM KAT

2 Yorum