1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. VAN'DA ÖZEL HAREKAT POLİSLERİNE EĞİTİM

VAN'DA ÖZEL HAREKAT POLİSLERİNE EĞİTİM

VAN'DA ÖZEL HAREKAT POLİSLERİNE EĞİTİM
A+A-

Van Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı olan İpekyolu Şerif Onat Sosyal Hizmet Merkezi tarafından İl Özel Hareket Şube Müdürlüğü’nde görevli personele yönelik, “Evlilik Öncesi Eğitim, Aile İçi Etkili İletişim ve Empati, Evlilikte Sağlık ve Huk

Seminere Emniyet Müdürlüğü Özel Hareket Şube Müdürlüğü personellerinden 40 kişi katıldı. “Evlilik Öncesi Eğitim, Aile İçi Etkili İletişim ve Empati, Evlilikte Sağlık ve Hukuk” konulu eğitim semineri Psikolog Tuncay Yıldız ve Psikolog Rufeyde Sönmezsoy tarafından verildi. Psikolog Tuncay Yıldız, seminerde evlilik öncesi eğitim alan kişilerin evliliklerine daha bilinçli olarak başladıklarını ve devam ettiklerini, ailelerin muhtemel aile sorunlarıyla karşılaştıklarında nasıl davranacakları idrakiyle hareket ettiklerini belirterek, bu yaklaşımın muhtemel birçok aile içi sorunları bertaraf ettiğini ifade etti.


Aile içi iletişimin temel unsurları hakkında katılımcılara bilgi veren Psikolog Rufeyde Sönmezsoy, aile içi iletişimin güçlenmesi ve toplumun temeli olan aile düzeninin devamını amaçlamakta olduğunu ifade etti. Sönmezsoy, “Aile içi iletişimin zayıflaması birçok problemi beraberinde getirmektedir. Bakanlığımız bu problemleri çözmek için hizmetler geliştirmiştir. Ancak, en iyi hizmet gerçek ailenin verdiği sıcaklığı vermekten uzaktır. Sağlıklı aile ortamında yetişen çocuklar, kendine güvenen topluma faydalı birey olarak yetişecektir” dedi.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT