1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Van'da Olaysız Protesto!

Van'da Olaysız Protesto!

Van'da Olaysız Protesto!
A+A-

Cizre, Sur, Silopi, Silvan, Nusaybin, Dargeçit’te süren 'katliam ve ablukalar' Van’da yapılan kitlesel basın açıklamasıyla protesto edildi.

İki gündür çatışmaların yaşandığı Van’da HDP ve DBP öncülüğünde 'katliamları ve sokağa çıkma yasaklarını protesto' etmek amacıyla kitlesel basın açıklaması yapıldı. Basın açıklamasına DBP Van İl Eş Başkanları Caziye Duman, Münir Aras, HDP Van İl Eş Başkanı Veysi Dilekçi, Barış Anneleri Meclisi ile KJA aktivistleri, HDP-DBP İlçe Örgütleri ve halk katıldı.

Basın açıklamasında konuşan DBP Van İl Eş Başkanı Münir Aras, katliamcı faşist politikalara karşı boyun eğmeyeceklerini söyledi. Van halkının günlerdir katliam politikalara karşı sokaklarda direndiğini kaydeden Aras, “ Kimse yaşananlara karşı bizden sessiz kalmamızı beklemesin. Katliamlara karşı mücadelemizi sürdüreceğiz. Demokratik bir hak olan basın açıklaması ve yürüyüşlere yapılan saldırıları kabul etmeyeceğiz. Türkiye halkları bu faşist, gerici iktidarı hak etmiyor. Bu topraklarda faşizmin kök salmasına asla izin vermeyeceğiz. Halkımıza yönelik baskı ve saldırıları politikalarını bir kez daha şiddetle kınıyoruz.” Dedi.

Açıklamanın ardından kitle ‘Baskılar bizi yıldıramaz’ sloganları attıktan sonra sessiz bir şekilde dağıldı. (Haber: Oktay Candemir)

3-387.jpg

A+A-

HABERE YORUM KAT

3 Yorum