1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Van'da Olaylar Çıktı

Van'da Olaylar Çıktı

Van'da Olaylar Çıktı
A+A-

Van Halk İnsiyatifi tarafından düzenlenen yürüyüşe polis müdahale etti. Milletvekili Lezgin Botan'ın da aralarında bulunduğu yaralılar hastaneye kaldırıldı.

Van'da dün yaşanan çatışmayı protesto etmek amacıyla HDP Van İl binası önünde toplanan kitleye müdahale eden polis iddialara göre HDP Van Milletvekili Lezgin Botan ve Barış Annelerini darp etti. Olayda bir çok gözaltına alınırken, çok sayıda kişi ise yaralandı.

Van’ın Edremit İlçesinde dün yaşanan çatışmayı protesto etmek amacıyla HDP Van İl binası önünde toplanan yüzlerce kişi polisin yürüyüşe izin vermemesi üzerine caddeyi trafiğe kapatarak oturma eylemi yaptı. Oturma eylemine
HDP Van Milletvekili Lezgin Botan, Van Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Bekir Kaya, HDP Van İl Eş Başkanı Veysi Dilekçi, DBP Van İl Eş Başkanı Caziye Duman, HDP-DBP İl ve İlçe Örgütleri, Barış Anneleri Meclisi ve KJA Aktivistleri katıldı.

Oturma eyleminin yapıldığı sırada polis kitleye biber gazı ve tazyikli suyla müdahale etti. İddialara göre HDP Van Milletvekili Lezgin Botan, HDP Van İl Eş Başkanı Veysi Dilekçi, DBP Van İl Eş Başkanı Caziye Duman, Van Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Bekir Kaya ve barış anneleri polisler tarafından darp edildi.

Polisin HDP İl binası etrafında ki ablukası sürerken. Ara sokaklarda polisler ve kitle arasında ki çatışma da devam ediyor.

22-006.jpg556.jpg4-331.jpg

11-014.jpg3-411.jpg

(Haber Vanaktuel.com'dan derlenmiştir)

A+A-

HABERE YORUM KAT