1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. VAN’DA ‘OKULÖNCESİ EĞİTİM’ TOPLANTISI

VAN’DA ‘OKULÖNCESİ EĞİTİM’ TOPLANTISI

VAN’DA ‘OKULÖNCESİ EĞİTİM’ TOPLANTISI
A+A-

Van Milli Eğitim Müdürlüğü’nce, ildeki okulöncesi eğitim çalışmalarının takip edilmesi ve öğrencilerin kayıt durumlarının genel bir değerlendirmesinin yapılması amacıyla bir toplantı yapıldı.

Van Milli Eğitim Müdürlüğü’nde yapılan ‘Okulöncesi Eğitim’ toplantısına Van Vali Yardımcısı Zafer Coşkun, Van Milli Eğitim Müdürü Mucip Kına, Milli Eğitim Müdür yardımcıları, şube müdürleri ile merkez ve köy okullarının idarecileri katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Milli Eğitim Müdürü Mucip Kına, ildeki okulöncesi okullaşma oranın yüzde 80 olduğunu belirterek, “Okulöncesi eğitiminde yaptığımız çalışmalar sonunda elde ettiğimiz verilerden okullaşma oranının yüzde 80 olduğunu biliyoruz. Bu çalışmalarda okullarımızın hepsi elinden gelen özveriyi gösteriyor. Fakat bu yeterli bir sayı değil, çünkü bizim hedefimiz her zaman için en üst rakamdır. Yani yüzde 100’e ulaşmak için hepimiz elimizden gelen gayreti sarf edeceğiz” dedi.


Yüzde 80 okullaşma oranına ulaşılması durumunda yüzde 90 ve yüzde 100’e ulaşma imkânının da olduğunu belirten Vali Yardımcısı Coşkun ise, “Eğitimin en güzel verileceği dönem 0-6 yaş grubudur. Atalarımız bunu ‘Ağaç yaş iken eğilir’ sözü ile en güzel şekilde belirtmişlerdir. Bu gayretlerinden dolayı eğitim camiasına teşekkür ediyorum” dedi.


Toplantı, okulların okullaşma oranlarının görüşülmesi ve yeni hedeflerin belirlenmesi ile sona erdi.

A+A-

HABERE YORUM KAT