1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Van'da Okullar Tatil Edildi!

Van'da Okullar Tatil Edildi!

Van'da Okullar Tatil Edildi!
A+A-

Son günlerde etkili olan kar yağışı sonrası Van genelinde 1050 köy yolu ulaşıma kapanırken, kent merkezinde de yaşam durma noktasına geldi. Eksi 9 derece olan Van'da yarın okullar tatil edildi.

WanHaber.com - Haber Merkezi

Son günlerde etkili olan kar yağışı Türkiye'nin bir çok ilinde olduğu gibi Van'da da hayatı durma noktasına getirdi. Termometrelerin bugün eksi 9'u gösterdiği Van'da, gözler Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Kaymakamlıklarında. Okulların tatil edilmesi noktasında ilçe kaymakamlarına tam yetki veren Van Valisi İbrahim Taşyapan, köylerde ulaşım şartlarını göz önünde bulundurarak, ilçe kaymakamlarının tatil edilip edilmeyeceğini konusunda karar vereceğini belirtti.

Van'ın merkez ilçeleri olan İpekyolu, Tuşba ve Edremit'te ise valilik tarafından ilgili belediyelerden alınacak raporlar çerçevesinde okulların yarın tatil edilip edilmeyeceği konusunda bugün akşam saatlerinde bir açıklama yapılması bekleniliyordu.

Beklenen açıklama Van Milli Eğitim Müdürlüğü'nden geldi. Milli Eğitim Müdürlüğü kentte etkili olan kar yağışının ardından il genelindeki ilk ve orta dereceli tüm okulların 4 Ocak 2016 Pazartesi günü için tatil edildiği duyurdu.

A+A-

HABERE YORUM KAT