1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Van'da Okullar Arası Basketbol Turnuvası

Van'da Okullar Arası Basketbol Turnuvası

Vanda Okullar Arası Basketbol Turnuvası
A+A-

Van'da "Okul Spor Faaliyetleri" adı altında Okullar arası Basketbol Turnuvası düzenlendi. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ortaklaşa düzenlenen 2012-2013 yılı eğitim

Van'da "Okul Spor Faaliyetleri" adı altında Okullar arası Basketbol Turnuvası düzenlendi.
Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ortaklaşa düzenlenen 2012-2013 yılı eğitim öğretim yılı yapılacak olan Okul Spor Faaliyetleri kapsamında düzenlenen Okullar arası Basketbol Turnuvası, Van Anadolu Öğretmen Lisesi spor salonunda start aldı. Öğrenci ve velilerin yoğun ilgi gösterdiği turnuvada Özel Serhat Lisesi ve Ticaret Meslek Lisesi karşı karşıya geldi. Karşılaşmayı Özel Serhat Lisesi 56-24'lük bir skorla kazandı.
Konu ile ilgili açıklama yapan Van Gençlik ve Spor İl Müdürü Aslan Sinir, "Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ortaklaşa düzenlenen 2012-2013 yılı eğitim öğretim yılı Okul Spor Faaliyetleri kapsamında turnuva düzenledik. Okullarımızın düzenlenen faaliyetlerimize ilgi göstermeleri bizleri sevindiriyor. Buradaki amacımız gençlerimizi kötü ortamlardan uzaklaştırmak ve sportif faaliyetlere daha yoğun bir ilgi göstermelerini sağlamaktır" dedi.
(MSA-Y)

10.12.2012 15:16:41 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT