1. HABERLER

  2. SPOR

  3. VAN’DA OKUL SPORLARI MÜSABAKALARI

VAN’DA OKUL SPORLARI MÜSABAKALARI

VAN’DA OKUL SPORLARI MÜSABAKALARI
A+A-

Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından okul sporları kapsamında düzenlenen güreş, kayak, karate, basketbol ve yüzme müsabakaları sona erdi.


Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Ferdi Sporlar Merkezi güreş salonunda yapılan güreş müsabakalarında yıldız erkekler kategorisinde 30 kiloda Fırat Erginbaş birinci olurken, 35 kiloda Oktay Elibol ikinci ve 38 kilo ise Barış Öztürk üçüncü oldu. Abalı Kayak Merkezi'nde yapılan kayak müsabakalarında ise alp disiplini yarışmalarına 70 sporcu katıldı. Yarışmalar sonunda büyük erkeklerde Murat Günay, büyük bayanlarda ise Zeynep Uçak birinci oldu. Karate müsabakalarında ise; küçük erkeklerde Serhat Köroğlu, yıldız kızlarda Ece Han, gençler kategorisinde ise Hanne Akçakaya birinci oldu. Van İskele Yatılı İlköğretim Bölge Okulu spor salonunda yapılan ve 15 okulun katılımıyla gerçekleştirilen basketbol müsabakaları ise genç kız ve erkekler kategorisinde yapıldı. Genç erkekler kategorisinde Özen Adalı Anadolu Lisesi birinci olurken, Hürriyet Koleji ikinci, Van Güzel Sanatlar Spor Lisesi üçüncü oldu. Genç kızlarda ise Van Spor Lisesi birinci, Abdurrahman Gazi Anadolu Lisesi ikinci, Atatürk Lisesi ise üçüncü oldu. Van Olimpik Yüzme Havuzu’nda gerçekleştirilen yüzme müsabakalarında ise 50 metre serbest genç bayanlarda Arjin Yiğit birinci olurken, Berfin Aşur ikinci, Hümeyra Sevgi üçüncü oldu. 50 metre serbest genç erkeklerde ise Hakan Akbulut birinci, Yavuz Selim Doğan ikinci ve Merdan Yılmaz üçüncü oldu.

Yarışmalar sonucunda branşlarında dereceye girenlerin kupa ve madalyaları Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Sinir tarafından verildi. Sinir, tüm branşlarda yarışmalara katılan sporcuları kutlayarak, il dışında yapılacak olan müsabakalar için kendilerine başarılar diledi.

A+A-

HABERE YORUM KAT