1. HABERLER

  2. SPOR

  3. VAN’DA OKUL SPORLARI HEYECANI BAŞLADI

VAN’DA OKUL SPORLARI HEYECANI BAŞLADI

VAN’DA OKUL SPORLARI HEYECANI BAŞLADI
A+A-

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan protokol gereği 2013-2014 eğitim öğretim yılında yapılacak olan \'Okul Spor Faaliyetleri\' Van\'da futbol ve voleybol müsabakaları ile start aldı.


Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ortak çalışmaları sonucunda kurulan komisyon tarafından 21 branşta minikler, küçükler, yıldızlar ve gençlerde kız-erkek öğrenci sporcularla yapılacak futbol müsabakalarının Sanayi Semt Sahası'nda, voleybol müsabakaları ise Fevzi Çakmak Ortaokulu Spor Salonu’nda start aldı. 4 bine yakın lisanslı sporcunun katılımı ile yapılan müsabakalar sonucunda dereceye giren takım ve sporculara kupa ve madalya verileceği ve kategorisinde dereceye giren takımların Van'ı temsilen grup ve Türkiye Şampiyonası'na katılacakları belirtildi.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Sinir, gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak tutulması, dostluk-kardeşlik ve paylaşımın gerçekleşmesi ve geleceğimizin teminatı olan gençlerin bedenen, ruhen ve çok yönlü yetişmesi için spor faaliyetleri yürütüldüğünü söyledi. Sinir, "Okul Sporları Faaliyetleri'ne katılan okullarımız, öğrenci ve öğretmenlerimize başarılar diliyorum. Müsabakaların centilmence geçmesini umut ediyorum. Okul sporları faaliyetlerimiz futbol ve voleybol müsabakaları ile start almış oldu. İki gündür yaklaşık yedi karşılaşma gerçekleştirildi. Bu karşılaşmalarda da herhangi bir olumsuzluğun yaşanmadığını gördük. Organizasyonda görev alan başta saha güvenliğini sağlayan emniyet mensubu arkadaşlara, sağlık çalışanlarına teşekkür ediyorum" dedi.

A+A-

HABERE YORUM KAT