1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Van'da Öğretmenlere Hijyen Semineri

Van'da Öğretmenlere Hijyen Semineri

Vanda Öğretmenlere Hijyen Semineri
A+A-

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Van İl Müdürlüğü tarafından gıda ve hijyen konularında öğretmenlere bilgilendirme semineri verildi.


Selahaddin Eyyubi Lisesi çok amaçlı salonunda düzenlenen seminere, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Van İl Müdürlüğü Fevzi Altuneri, Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Galip Durmuş ile merkez ve ilçelerde görev yapan öğretmenler katıldı. Seminerin açılış konuşmasını yapan Altuneri, okullardaki hijyenin önemine değindi. ‘Okul Kantinlerine Dair Özel Hijyen Kuralları Yönetmeliği’nin Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdiğini ifade ederek, bu kapsamda ilgili kesimlere yönelik eğitimlerin düzenlenmesi gerektiğini kaydeden Altuneri, “Söz konusu eğitim il müdürlüğümüz gıda ve yem şubesinde görevli personellerimiz tarafından verilecektir. Kantinlerimizin hijyenik ortamlarda güvenilir hizmetler sunabilmesi için bu tür eğitimler önem arz etmektedir. Aynı şekilde çocuklarımızın daha hijyenik bir ortamda sağlıklı ürün satabilmeleri açısından eğitim veriliyor” dedi.


Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Galip Durmuş da, seminere olan ilginin düşük olmasından yakınarak, eğitime katılan öğretmenlere seminer sonunda sertifika verileceğini kaydetti. Öğretmenlerin artık kantinlerde gördüğü olumsuz bir duruma müdahale edebileceğini anlatan Durmuş, çocukların hijyenik ortamlarda güvenilir gıda tüketmeleri için seminere gerekli önemin gösterilmesini istedi. Kantincinin öğretmen ile tartışmaya girme veya öğretmene bu konu hakkında herhangi bir tepki gösterme hakkının olmadığını anlatan Durmuş, bu tür durumlarda kendileriyle irtibata geçmelerini istedi.


Yapılan konuşmaların ardından Ziraat Mühendisi Murat Kızıltaş tarafından güvenilir gıda ve hijyen konuları hakkında slayt sunumu eşliğinde bilgiler sunuldu. Yarın da il genelinde okulların kantincilerine yönelik eğitimlerin verileceği açıklandı.

A+A-

HABERE YORUM KAT