1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Van'da O Başvurular başlıyor

Van'da O Başvurular başlıyor

Van'da O Başvurular başlıyor
A+A-

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörlüğü’nün organize ettiği "Vanlı 120 Kahraman Çocuk Anıt Heykel Yarışması"nın başvuruları başladı.

YYÜ’de henüz yapım aşamasında olan Alle Yolu’na dikilmesi planlanan anıt heykel için düzenlenen "Vanlı 120 Kahraman Çocuk Anıt Heykel Yarışması" başvuruları alınmaya başlandı. Yarışma sonucunda yapılması hedeflenen anıt heykel ile Van tarihinde büyük bir öneme sahip olan 120 Vanlı çocuğun 1915 yılında yaşadığı kahramanlık hikâyesini ölümsüzleştirmek ve acı olayın anısının gelecek kuşaklara aktarılmasını sağlamak hedefleniyor.

YYÜ’nün Vanlı 120 Kahraman Çocuk Anıt Heykeli’nin yapımı için doğaya saygılı, çağdaş bir heykel anlayışı ortaya koyan, özgün, mekânı ile biçimsel ve sosyolojik olarak uyumlu bir öneri ile birlikte heykel sanatını teşvik etmeyi amaçladığı yarışmada, ayrıca heykelciliğin gelişimine ve mesleki etik değerlerinin pekişmesine katkıda bulunmanın da amaçlandığı bildirildi.

Başvuru koşulları ve yarışma takvimi ile ilgili ayrıntılı bilgiye ise ww.heykel2016.yyu.edu.tr adresinden ulaşabileceği belirtildi.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT