1. HABERLER

  2. BÖLGE HABERLERİ

  3. “Van’da mobilya sitesi ile orta ölçekli bir sanayi sitesi kurulacak”

“Van’da mobilya sitesi ile orta ölçekli bir sanayi sitesi kurulacak”

“Van’da mobilya sitesi ile orta ölçekli bir sanayi sitesi kurulacak”
A+A-

Ak Parti Van Milletvekili Burhan Kayatürk, "Bir mobilya sitesi ile orta ölçekli bir sanayi sitesinin kurulması için bakanlıklardan gerekli izinleri aldık. Arsa işlemleri tamamlandı" dedi.

Ak Parti Van Milletvekili Burhan Kayatürk, önemli açıklamalarda bulundu. Nasıl ki İstanbul Asya ile Avrupa’nın buluştuğu nokta ise Van’ın da Ortadoğu ile Orta Asya’nın buluştuğu nokta olduğunu söyleyen Kayatürk, şunları söyledi: “Van ticaret yolunun en önemli kavşaklardan bir tanesidir. Aynı zamanda medeniyetlere binlerce yıl başkentlik yapan bir ildir. Nasıl ki İstanbul Asya ile Avrupa’nın buluştuğu nokta ise Van’ı da aynı şekilde Ortadoğu ile Orta Asya’nın buluştuğu nokta olarak kabul ediyoruz. Bugün burada üretim yaparsanız bir saat sonra İran’da, iki buçuk saat sonra Irak’ta, üç buçuk saat sonra Suriye’de ve üç buçuk saat sonra Orta Asya cumhuriyetlerindedir. Bu kadar merkezi bir yerdeyiz.”

Van ile ilgili önemli projelerin olduğunu da sözleri ekleyen Kayatürk, “Kapıköy Gümrük Kapısı’nın temelini attık. Orası uluslar arası bir kapı olacak. Tekstil kentimiz bütün sıkıntılarına rağmen bine yakın insana istihdam ortamı oluşturdu. Orası çok daha fazla insanın çalışacağı bir alandır. Bir mobilya sitesi ile orta ölçekli bir sanayi sitesinin kurulması için bakanlıklardan gerekli izinleri aldık. Arsa işlemleri tamamlandı. Valilik, Sanayi Bakanlığı ve Başbakanlık bunların izinlerini verdi. Öte tarafta ilimizde önemli iki sorun olan çevre yolu ve kot problemi için bakanlıkta çok büyük bir toplantı yaptık. Bunun sonucunda inşallah eylül ayı içerisinde de bu iki önemli problem çözülmüş olacak” şeklinde konuştu. İHA

A+A-

HABERE YORUM KAT