1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Van’da ‘Mikro Kobiler’ Bankalarla Buluşuyor

Van’da ‘Mikro Kobiler’ Bankalarla Buluşuyor

Van’da ‘Mikro Kobiler’ Bankalarla Buluşuyor
A+A-

‘Büyüyen Anadolu’ya Kredi Kolaylıkları’ (BAKK) kapsamında mikro işletmelerin bankalarla ve Kredi Garanti Fonu’yla (KGF) ilişkilerini güçlendirmek ve bu çerçevede banka kredilerine ve KGF kefaletine erişim imkanlarını artırmak amacıyla...

Avrupa Yatırım Bankası tarafından başlatılan ve Avrupa Yatırım Fonu tarafından yönetilen ‘Büyüyen Anadolu’ya Kredi Kolaylıkları’ (BAKK) kapsamında mikro işletmelerin bankalarla ve Kredi Garanti Fonu’yla (KGF) ilişkilerini güçlendirmek ve bu çerçevede banka kredilerine ve KGF kefaletine erişim imkanlarını artırmak amacıyla düzenlediği bölge semineri Van’da yapıldı.

Van Ticaret ve Sanayi Odası’nın (VATSO) ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya VATSO Başkan Yardımcısı Mustafa Kantarcıoğlu, KOBİ’ler, KGF, Frankfurt School ve bankacılar katıldı. Mustafa Kantarcıoğlu’nun teşekkür konuşması yapmasının ardından Franfurt School Kıdemli Bankacılık Danışmanı Ülkü Dağdelen, ‘değişen bankacılık ve kredi yaklaşımları, müşteri odaklı bankacılık, bankaların kredi süreçleri ve bankalarla aynı dili konuşmak’ gibi konu başlıklarında katılımcı KOBİ’lere bilgiler verdi. 


 

Verilen kısa aranın ardından ikinci bölümde KGF Van Şube Müdürü Nejat İmrel, KGF’nin bölgedeki KOBİ destekleri hakkında bilgiler sundu. İş Bankası Ticari Bölge Müdürü Vaner Ersezer, Denizbank Van Şube Müdürü İlker Murat Durgun ve Finansbank Van Şube Müdürü Meram Aras Mızrak, bankaları adına KOBİ bankacılığı faaliyetleri ve ürünleri hakkında birer konuşma yaparak KGF kefaleti ile verilen kredilerin süreçlerini anlattılar.
Yapılan konuşmaların ardından seminere katılan işletme sahiplerine Frankfurt School katılım sertifikası verildi.

A+A-

HABERE YORUM KAT