1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. VAN’DA “MEVLANA’YI ANLAMAK” PROGRAMI

VAN’DA “MEVLANA’YI ANLAMAK” PROGRAMI

VAN’DA “MEVLANA’YI ANLAMAK” PROGRAMI
A+A-

Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Van Gençlik Merkezi’nde “Mevlana’yı Anlamak” isimli bir program düzenlendi.


Van Gençlik Merkezi’nde düzenlenen programa gençler yoğun ilgi gösterdi. Sinevizyon gösterisiyle başlayan program, gençler tarafından şiirlerin okunmasıyla devam etti. Ardından bir konuşma yapan Gençlik Merkezleri Şube Müdürü Metin Yıldız, Mevlana'nın, 'Gel, yine gel, ne olursan ol gel' sözüyle konuşmasına başlayarak, "Mevlana Hazretlerinin gözüyle baktığımızda, esas kıyametin sevgisizlik olduğunu görüyoruz. Kalplerde sevgi yoksa, zaten kıyamet kopmuş demektir. Bulunduğumuz bu asırda Mevlana Hazretlerinin hoşgörü ve sevgi düşüncesini tüm insanlığa anlatmak için çaba göstermeliyiz” ifadelerini kullandı.

Programa katılan gençler ise, izledikleri sinevizyon gösterisinin kendilerini etkilediğini, Mevlana hakkında yeteri kadar bilgiye sahip olmadıklarını ve bu program ile birlikte daha fazla bilgi sahibi olduklarını belirttiler. Program verilen ikramın ardından son buldu.

A+A-

HABERE YORUM KAT