1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Van'da Kurbanlıklar Görücüye Çıktı

Van'da Kurbanlıklar Görücüye Çıktı

Van'da Kurbanlıklar Görücüye Çıktı
A+A-

Van'da, Kurban Bayramı öncesi hayvan pazarındaki hareketlilik artarken, satıcılar fiyatlarının yüksek olmasından dolayı alıcı bulamamaktan şikayetçi


Kurban Bayramı'nın yaklaşmasıyla birlikte Van-Özalp karayolu üzerinde bulunan hayvan pazarında canlılık yaşanmaya başladı. Et fiyatlarında aniden yaşanan artış sebebiyle bu sene kurbanlıklar el yakıyor. Pazara getirilen büyükbaş kurbanlıklar 3 ila 12 bin TL arasında fiyatlarla satışa sunulurken, küçükbaş hayvanların tanesi ile 500 TL’den satışa sunuldu. Sabahın erken saatlerinde kurbanlıklarını pazara getiren vatandaşlar, 1 yıla yakın süredir besledikleri hayvanlarını satmak için çaba sarf ediyor. Yoğun bir kalabalığın olduğu hayvan pazarı büyük pazarlıklara sahne olurken, alıcılar ise pahalılıktan yakınıyor. Sıkı pazarlıkların yapıldığı satışlarda çoğu kez anlaşma sağlanamazken satıcılar, dışarıdan getirilen kaçak etler başta olmak üzere başka ülkelerden alınan büyükbaş hayvanların satışlarına olumsuz katkı sunduğu belirttiler. Satıcılar aynı zamanda yaşanan çatışmaların da payının bulunduğunu belirterek işlerin çok düşük olduğunu kaydettiler.

Kurbanlık almaya gelen vatandaşlar ise, fiyatların yüksekliğinden yakındıklarını dile getirerek biraz daha bekleyeceklerini ifade ettiler. Kimi alıcılar fiyatların yüksekliğinden şikayet ederken, kimi vatandaşlar ise fiyatların geçen yıllara oranla normal olduğunu söyledi.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT