1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Van'da Korkutan Yangın

Van'da Korkutan Yangın

Van'da Korkutan Yangın
A+A-

Van merkez Tuşba ilçesinde merada çıkan ot yangını, mahalle halkına korkulu anlar yaşattı.


Edinilen bilgiye göre olay, ilçeye bağlı Kumluca Mahallesi’nde meydana geldi. Mahalle yakınındaki arazide bulunan kuru otların yanması sonucu rüzgarında etkisi ile alevler mahalleye doğru yöneldi. Bunun üzerine mahalle muhtarı itfaiye ekipleri ile çevre mahalle muhtarlarına haber verdi. Kısa sürede bölgeye giden itfaiye ekipleri, yangının geniş bir alana yayılmasını görünce bölgeye başka itfaiye araç takviyesi yapılması talebinde bulundu. Alevler, kısa sürede mahalleye gelince itfaiye ekipleri su ile mahalleliler ise kürek ve bez parçaları ile yangına müdahale ettiler. Yaklaşık 1 saatlik çalışma sonucu yangın kontrol altına alındı. 

Kumluca Mahalle Muhtarı Şirin Acar, yangının elektrik direklerinden çıktığını iddia ederek, “Elektrikler gelip gitmeden dolayı arazi içerisindeki elektrik direğinin telleri şase ersek çıkan kıvılcım ile birlikte kuru otlar yanmaya başladı. Şu an 20 bin dönüm üzerinde mera arazimiz yandı” dedi.

VEDAŞ yetkilileri ise, konudan yeni haberdar olduklarını, bölge ekibi ile irtibata geçtiklerini ve yangının kendi elektrik tellerinden mi meydana geldiğini araştırdıklarını ifade ettiler.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT