1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Van'da Karla Mücadele Çalışmaları

Van'da Karla Mücadele Çalışmaları

Vanda Karla Mücadele Çalışmaları
A+A-

Van'da geçtiğimiz hafta belli aralıklarla etki olan kar yağışından dolayı ulaşıma kapanan 66 köy yolunun açma çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Kar yağışını durmasıyla yaşanan kar esaretinin de

Van'da geçtiğimiz hafta belli aralıklarla etki olan kar yağışından dolayı ulaşıma kapanan 66 köy yolunun açma çalışmalarına aralıksız devam ediyor.
Kar yağışını durmasıyla yaşanan kar esaretinin de boyutları ortaya çıktı. Kar yağışı ile birlikte kapanan köy yolları tek tek açılmaya çalışılıyor. İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetlerine bağlı ekipler, Van merkezde 1, Bahçesaray 7, Başkale 24, Çaldıran 7, Çatak 7, Erciş 3, Gevaş 3, Gürpınar 11, Muradiye 2 ve Saray ilçesinde 1 olmak üzere toplam 66 köy yollarını açma çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Van'ın Çatak ilçesinde de yoğun kar yağışı bir çok köyün yolunu kapatarak insanları evlerine hapsetti. Kar yağışının etkisini kaybetmesinin ardından iş makineleri kapalı köy yollarını açmaya başladı. Savurma makineleri bir metre kalınlığındaki karı savurma makineleriyle temizlemeye çalışıyor.
(ŞAK-MET-Y)

15.01.2013 11:25:40 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT