1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Van'da Kar Yağışı

Van'da Kar Yağışı

Vanda Kar Yağışı
A+A-

Van'da önceki gün başlayan ve aralıklarla devam eden kar yağışı 208 köy yolunun kapanmasına neden oldu. Doğu Anadolu Bölgesi'ni etkisi altına alan kar yağışı Van'da da hayatı olumsuz yönde etkileme

Van'da önceki gün başlayan ve aralıklarla devam eden kar yağışı 208 köy yolunun kapanmasına neden oldu.
Doğu Anadolu Bölgesi'ni etkisi altına alan kar yağışı Van'da da hayatı olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor. Önceki gün başlayan ve bu sabaha kadar aralıklarla devam eden kar yağışı ve sis, yüksek kesimlerde etkisini sürdürüyor. Kar yağışı sonrası vatandaşlar damlarının üzerine biriken karları temizlemeye başlarken, Van merkezde 23, Bahçesaray'da 8, Başkale'de 49, Çaldıran'da 20, Çatak'ta 2, Edremit'te 3, Erciş'te 8, Gevaş'ta 9, Gürpınar'da 57, Muradiye'de 15, Özalp'ta 7 ve Saray ilçesinde ise 7 olmak üzere toplam 208 köy yolu ulaşıma kapandı. İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri kapalı 208 köy yolunu açma çalışmalarına sabahın erken saatlerinden itibaren başladı.
Van-Hakkari karayolu üzerinde bulunan 2225 rakımlı Kurubaş Geçidi ile aynı güzergahta bulunan 2730 rakımlı Güzeldere Geçidi'nde de sürücüler zor anlar yaşarken, Karayolları 11. Bölge Müdürlüğü ekipleri Van'ı çevre il ve ilçelere bağlayan 4 ayrı güzergahta çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
Meteoroloji Van Bölge Müdürlüğü yetkilileri ise, yarın öğleden sonra kar yağışı beklediklerini, hava sıcaklığının ise en düşük eksi 3, en yüksek ise 5 derece olduğunu ifade ettiler.
(ŞAK-MSA-Y)

30.01.2013 11:07:45 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT