1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. VAN’DA KAR MANZARALARI

VAN’DA KAR MANZARALARI

VAN’DA KAR MANZARALARI
A+A-

Van’da 3 gündür aralıksız devam eden kar yağışı hayatı olumsuz etkilerken, şehir merkezinde farklı manzaraların ortaya çıkmasına neden oldu.


HABERİN GALERİSİNE GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

Vanlılar yine güne kar yağışı ile uyandı, şehir merkezi beyaza büründü. Karla birlikte gelen zorlukların yanı sıra kış aylarının güzel görüntülerinin ortaya çıktı. Atatürk anıtı üzerinde biriken kar yağını adeta elbiseyi andırırken, yağıştan etkilenen hayvanlar ise yiyecek bulma telaşına kapıldı. Parklarda ve bahçelerde doyumsuz kış manzaraları oluştu, beyaz örtü üstünde yiyecek bulmaya çalışan güvercinler de kanat çırptılar. Kuşların yiyecek bulma telaşına kimi vatandaşlarda yem atarak karşılık verdi. Üşüyen güvercinlerin çoğu binaların çatıları ve pencere önlerine birikirken, kimileri de yağış altında havada dakikalarca uçmaya çalıştı. 


Şehir merkezinde etkili olan kar yağışı araç trafiğinde yer yer aksamalara neden oldu. Bazı vatandaşlar kar küreği ile ortalıkta dolaşırken, kimi vatandaşlar ise iş yerinin önünü ve arabasını temizlemeye çalıştı. 


Van Belediye Başkanlığı ekipleri ise cadde ve sokaklarda biriken karları iş makineleri ile temizlemek için seferber oldu.

A+A-

HABERE YORUM KAT