1. HABERLER

  2. KADIN

  3. Van'da Kadın Meclisi Oluşturuldu

Van'da Kadın Meclisi Oluşturuldu

Van'da Kadın Meclisi Oluşturuldu
A+A-

Toplantı Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanı Sevgi Özdinç başkanlığında yapılan toplantıda, Büyükşehir Belediyesi kadın çalışanlarının olduğu 7 kişilik meclis ile kadına dönük politikalar üretilecek.

Van Büyükşehir Belediyesi, yerel yönetimlerde kadına dair geliştirilecek her türlü çalışmanın ve hizmetin hayata geçirilmesi, genel hizmetlerin ise kadın özgürlükçü bakış açısı ile üretilmesi ve kurumlarda yer alan tüm kadın çalışanların erkek egemen zihniyetten kaynaklı yaşadıkları sorunlara çözüm gücü olmak amacıyla kadın meclisi oluşturdu. 

Toplantı Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanı Sevgi Özdinç başkanlığında yapılan toplantıda, Büyükşehir Belediyesi kadın çalışanlarının olduğu 7 kişilik meclis ile hem kadına dönük politikalar üretilecek hem de kadının kendi kimliğiyle çalışmasının zeminini oluşacak. Kadın meclisi, kadın dernekleri, mahalle meclisleri ve kadın kurumları ile ortaklaşa çalışacak. Kadın meclisinde alınan kararların Kadın-Erkek Eşitliği ve Kadın Komisyonu’na gönderilerek Büyükşehir Belediyesi Meclisi’ne sunulacağı belirtildi.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT