1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Van'da İki Kişiden Günlerdir Haber Alınamıyor

Van'da İki Kişiden Günlerdir Haber Alınamıyor

Van'da İki Kişiden Günlerdir Haber Alınamıyor
A+A-

Van’ın Çatak ilçesinde, hayvanlarını bulmak için dağa çıkan amca çocuklarından Kadir Karabulut (41) ve Ferzende Karabulut (21)’tan haber alınamıyor.

Sırmalı mahallesinde ikamet eden Kadir ve Ferzende Karabulut, 16 Kasım Pazartesi günü kaybolan hayvanlarını bulmak için dağa çıktı. Akşam eve dönmeyen vatandaşların bulunması için AFAD ve jandarma ekipleri, sabah köye gidip arama kurtarma çalışmasına katıldı. Hava şartlarından ötürü arama çalışmalarına devam edemeyen ekipler, geri döndü.

Kaymakam Hacı Asım Akgül, helikopter ve insansız hava aracı talep ettiklerini, ancak havanın sisli ve uçuşa elverişsiz olmasından dolayı taleplerinin ret edildiğini söyledi. 

Çalışmalara yerinde katılan Çatak Belediyesi Eş Başkanı Evin Keve, iki vatandaşın kendi hayvanlarını aramak için dağa çıktığını ancak geri dönmediklerini belirterek şöyle konuştu: "16 Kasım Pazartesi günü sabah saatlerinden itibaren arama çalışmalarına başlanmış ve bütün köy vatandaşları kendi imkanlarıyla arama kurtarma faaliyeti yürütüyor. Sınır köylerden ekiplere destek için vatandaşlar arama çalışmalarına katılmışlardır. Dün jandarma ve AFAD ekipleri bulunduğumuz bu bölgeye gelmiş, ‘bundan öteye imkanımız yok’ diyerek gidememişler ve geri dönmüşlerdir.” 

3-353.jpg

4-286.jpg

A+A-

HABERE YORUM KAT