1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Van'da iki isim hakkında müebbet hapis istemi

Van'da iki isim hakkında müebbet hapis istemi

Van'da iki isim hakkında müebbet hapis istemi
A+A-

Van'da yakalanan iki isim hakkında ağırlaştırılmış müebbet ve onlara yardım eden kişilere 15 yıl hapis istemiyle dava açıldı.

Geçen yıl kırsaldan şehre eylem gerçekleştirmek için geldiği tespit edilen ve Van'ın Karşıyaka Mahallesinde yakalanan iki kişi ve onlara yardım eden isim hakkında yapılan soruşturma Van Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından tamamlandı ve iddanameyi kabul eden 2. ağır ceza mahkemesi iddanemede yakalanan iki isim hakkında Devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozma, örgüte üye olma kişiyi yerine getirdiği kamu görevli ile öldürmeye teşebbüs suçlamalarıyla ağırlaştırılmış müebbet ile onlara yardım eden kişiyede 10 yıl hapis istemi istedi.

Yakalanan sanıklar hakkında iddanamede geçen başka bir soruşturmada gizli tanık olarak bir kişiden alınan ifadede şunlar geçti: gizli tanık olarak ifadeyi veren kişi yakalanan kişi hakkında kırsaldan şehre eylem yapmak üzere geldiğini ve eylem hazırlığı içinde olduğunu söyler. Eylem için yanında getirdiği kaleşnikof silah ve yanındaki kişiler ile birlite yapan şahıstır diye iddalarda bulundu.

 

A+A-

HABERE YORUM KAT