1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Van'da HDP ve DBP'den 'Operasyon' Açıklaması

Van'da HDP ve DBP'den 'Operasyon' Açıklaması

Van'da HDP ve DBP'den 'Operasyon' Açıklaması
A+A-

Halkların Demokratik Partisi (HDP) ve Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Van İl Eş Başkanlıkları, Türkiye genelinde yapılan operasyonlarla ilgili basın açıklaması yaptı.


Sanat Parkı’nda düzenlenen basın açıklamasına HDP Van Milletvekilleri Adem Geveri, Lezgin Botan, Remzi Özgökçe, HDP Van İl Eş Başkanı Veysi Dilekçi, DBP Van İl Eş Başkanı Hamiyet Şahin ve partililer katıldı. Burada atılan sloganların ardından Veysi Dilekçi açıklamalarda bulundu.

Gerçekleştirilen operasyonlardan vazgeçilmesini ve tutuklananların serbest bırakılmasını isteyen Dilekçi, bunun Türkiye’ye bir şey kazandırmayacağını, aksine kaybettireceğini iddia etti. Dilekçi, “Ülkemizde uzun yıllardır benzeri operasyonlar yapıla durdu. Yapılan tüm operasyonlar hiçbir zaman bu ülkenin geleceğine katkıda bulunmadı. Bugün kendisine göre gerekçeler sürüp Türkiye’nin birçok yerinde adeta olağan hal ilan edercesine polis darbesi ile birçok yerde operasyonlar gerçekleştirilmiştir. Türkiye’de bugüne kadar yapılan darbeler bu ülkenin geleceğine ne kattı sormak istiyoruz. Bugün yaptığınız operasyonlarla da bu ülkenin geleceğine ne katmak istiyorsunuz. Bu ülkeye bir huzur, güven sağlamak istiyorsanız bunun yolu demokratikleşmeden geçer. Bu ülkede operasyon yapmak isteyeceğiniz kesim bu ülkede kan döken DAEŞ çetelerine karşı onun gerici zihniyetlerinedir. Bu ülkenin geleceğini karanlığına götürmeye isteyenlere karşı olmalıdır. Onun için eğer bir şey yapmak istiyorsanız acil bir şekilde operasyonları durdurmanız, gözaltındakileri derhal serbest bırakmanızdır” dedi.

Yapılan basın açıklamasından sonra 20 dakikalık oturma eyleminin ardından grup sessizce dağıldı.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

3 Yorum