1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Van'da hasta tutsaklar için 250 bin imza toplandı

Van'da hasta tutsaklar için 250 bin imza toplandı

Vanda hasta tutsaklar için 250 bin imza toplandı
A+A-

Van TUYAD-DER tarafından hasta tutsakların serbest bırakılması amacıyla başlatılan imza kampanyası çerçevesinde 250 bin imza toplandı.


Van TUYAD-DER tarafından cezaevlerinde bulunan 434 hasta tutsağın serbest bırakılması için 19 Haziran'da başlatılan imza kampanyası devam ediyor. 19 Temmuz'da sona erecek olan imza kampanyası kapsamında yaklaşık bir aylık süre içerisinde Van genelinde şu ana kadar 250 bin imza toplandı. Kampanya çerçevesinde toplanan imzalar; Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Adalet Bakanı Sadullah Ergin'e gönderilecek. 

'156 hasta tutuklu derhal serbest bırakılmalı' 

İmza kampanyasına ilişkin bilgi veren Van TUYAD-DER Başkanı Ahmet Aygün, 19 Temmuz'da imza kampanyasını bitirerek, kamuoyuna gerekli açıklamaları yapacaklarını ifade etti. Kampanyanın ilk dört günü Van merkezde açtıkları 4 imza standında 27 bin imza topladıklarını belirten Aygün, şunları söyledi: "İmza kampanyamızı daha sonra Van'ın ilçeleri ve köylerine taşıyarak buralarda da imzalar topladık. Yaklaşık bir aydır yoğun bir çalışma yürütüyoruz ve bu çalışma neticesinde hedefimiz olan 250 bin imzayı toplamayı başardık. Cezaevlerinde 434 hasta tutuklu var ve bunların 156'sının acil tedavi olması gerekiyor. Kendi ihtiyaçlarını bile karşılayamayan bu hasta tutsakların mutlaka tahliye edilmeleri gerekiyor. Bu insanların çoğu kanser, böbrek ve kalp yetmezliği gibi hastalıklarla mücadele ediyor. Tüm kamuoyunu bu konuda duyarlı olmaya çağırıyorum." DİHA

A+A-

HABERE YORUM KAT