1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Van'da Hasta Kurtarma Operasyonu

Van'da Hasta Kurtarma Operasyonu

Van'da Hasta Kurtarma Operasyonu
A+A-

Van'ın Özalp ve Çatak ilçelerinde kar ve fırtınadan dolayı yolu ulaşıma kapanan 2 ayır mahalle ikamet eden hamile kadınlar, sağlık ekipleri ile karla mücadele ekiplerinin yoğun çalışmaları sonucu hastaneye ulaştırıldı.


Edinilen bilgilere göre, Özalp ilçesi Kırcalı Mahallesi’ne bağlı Kırmızıdere Mezrası'nda ikamet eden ve 5’inci çocuğuna hamile olan Miyaser G.’nin sancıları tuttu. Bunun üzerine bölgeye sevk edilen ambulans mahallenin yolunun kapalı olmasından dolayı Özalp Karla Mücadele Şantiye Şefi Hüseyin Duran'la görüşüldü. Bunun üzerine Duran, yolun açılması için mahalleye ekip çıkardı. Yaklaşık 1 saatlik çalışma sonucu mahalleye ulaşan sağlık ekipleri, hastayı alıp Özalp Devlet Hastanesi’ne götürdü.


Öte yandan Çatak ilçesi Sözveren Mahallesi’nde ikamet eden ve 8’inci çocuğuna hamile olan Güzel E.’nin sancıları tuttu. Bunun üzerine bölgeye sevk edilen ambulans mahallenin yolunun kapalı olmasından dolayı Çatak Karla Mücadele Şantiye Şefi Nazmi Adıyaman ile görüşüldü. Bunun üzerine Adıyaman, yolun açılması için mahalleye ekip çıkardı. Yaklaşık 1.5 saatlik çalışma sonucu mahalleye ulaşan sağlık ekipleri, hastayı alıp Çatak Devlet Hastanesi’ne götürdü.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT