1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Van'da Hasta Kurtarma Operasyonu

Van'da Hasta Kurtarma Operasyonu

Vanda Hasta Kurtarma Operasyonu
A+A-

Van 112 Acil Sağlık ekipleri, hamile kadın ile kafa travması geçiren 2 yaşındaki çocuk için dün gece alarma geçti. Sağlık ekipleri, yolları kapalı bulunan 2 ayrı köye 'Snowtrack' çelik paletli ve plas

Van 112 Acil Sağlık ekipleri, hamile kadın ile kafa travması geçiren 2 yaşındaki çocuk için dün gece alarma geçti. Sağlık ekipleri, yolları kapalı bulunan 2 ayrı köye 'Snowtrack' çelik paletli ve plastik paletli ambulans göndererek hastaları sağlık kurumlarına ulaştırdı.
Edinilen bilgiye göre, dün gece il merkezine 35 kilometre uzaklıkta olan Ilıkaynak köyüne bağlı Kalender mezrasında Mukaddes Atlı (22) isimli kadının doğum sancıları tuttuğu ihbarını alan 112 Acil Servis ekipleri, hemen harekete geçti. Gönderilen ambulans, yolun kardan kapanması üzerine mezraya ulaşamadı. Sağlık görevlileri, 112 Acil Komuta Merkezi'ni arayıp paletli ambulans istedi. Ulusal Medikal Kurtarma (UMKE) ekipleri, kısa sürede kar paletli ambulansla yola çıktı. Yaklaşık iki saatlik bir çalışmayla hamile kadın, evinden alınıp Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.
Öte yandan, merkeze bağlı Ortanca köyünde Yusuf Akın (2) isimli çocuğun kafa travması geçirdiği ihbarı üzerine harekete geçen 112 Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri (AASH) Müdürü Adnan Öğretici önderliğinde oluşturulan 5 kişilik ekip, Snowtrack' çelik paletli ambulansla köye gitti. Yaklaşık 1 saatlik çalışma sonucu evinden alınan Akın, Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.
(ŞAK-MET-Y)

17.12.2012 16:08:28 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT