1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Van’da halk otobüsleri ve minibüsçülere tepki var!

Van’da halk otobüsleri ve minibüsçülere tepki var!

Van’da halk otobüsleri ve minibüsçülere tepki var!
A+A-

Vanlıların yoğun bir şekilde kullandıkları toplu taşıma araçları, mevcut kapasitelerinin üstünde yolcu taşımacılığı yapıyor.

WANHABER / ÇAĞLAR DAĞDELEN

Vanlıların yoğun bir şekilde kullandıkları toplu taşıma araçları, mevcut kapasitelerinin üstünde yolcu taşımacılığı yapıyor. Kentte denetim azlığı ve caydırıcı cezaların olmadığından dolayı serbest bir şekilde kural ihlali yapan minibüs ve otobüs şoförlerine tepkiler sürüyor. Konuyla alakalı Wanhaber.com'a konuşan Bayram A. "Direksiyon başında şoförlerin telefonla konuşmaları ve dikkatsiz araç kullanımları vatandaşları canlarından bezdirdi. Van'da bir halk otobüsüne bindiğimiz zaman acaba başımıza ne gelecek korkusu yaşıyoruz çünki şoförler bir birleriyle yarışıyor, sinyal vermiyor, gereksi sürat yapıyorlar. Yolcular inmeden veya binmeden gaza basıyorlar. Onlar için bir yolcu bir can demek değil, onlar için bir yol parası demektir. Bazen dayanamayıp şoförleri uyardığımız zaman ise gereksiz ve kaba bir üslubla karşılaşıyoruz." dedi.

Daha dünen bir kişi can verdi!

Cumartesi günü Şerefiye Mahallesi özel halk otobüsü son durağında saat 08:30 sıralarında meydana gelen kazada 1 kişi hayatını kaybetmişti. Edinilen bilgiye göre, Fatih T. isimli şahıs kullandığı Özel halk otobüsüyle son durağa hızlı bir şekilde giriş yaparken o sırada durakta bulunan Fatma k. ve 2 yaşındaki çocuğunu otobüsün altına almıştı. Olay yerinde yapılan müdehalelere rağmen Fatma K. kurtarılamamış ve feci şekilde can vermişti. Küçük çocuk ise olay yerinde yapılan ilk müdehalelerin ardından hastaneye kaldırışmıştı.

A+A-

HABERE YORUM KAT

27 Yorum