1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. VAN’DA “HAFIZLIK MERASİMİ” TÖRENİ

VAN’DA “HAFIZLIK MERASİMİ” TÖRENİ

VAN’DA “HAFIZLIK MERASİMİ” TÖRENİ
A+A-

Van Kırmızıtaş Kur’an Kursu’ndan mezun olup hafızlık belgesi almaya hak kazanan öğrenciler için “Hafızlık Merasimi” töreni düzenlendi.

Yeni Nurşin Camii’nde düzenlenen program, Abdulhakim Arvasi Eğitim Merkezi öğretmeni Kurra Hafız Mustafa Yılmaz’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti ve Müftülük Tasavvuf Musikisi Korosu’nun ilahi ve naat dinletisi ile başladı. Ardından bir konuşma yapan Van İl Müftüsü Nimetullah Arvas, çağımızın sıkıntılarından, problemlerinden, buhran bunalımlarından kurtulmanın tek yolunun Kur’an-ı Kerim olduğunu söyledi. “Bugün Kırmızıtaş Kur’an Kursumuzda eğitimlerini tamamlayarak imtihana giren ve hafızlık belgesi almaya hak kazanan 13 hafızımıza diplomalarını vermek için bir araya gelmiş bulunuyoruz. Bu kardeşlerimiz harf harf, kelime kelime, ayet ayet Kur’an-ı Kerim’i kalplerine nakşetmişler. Cenab-ı Allah sayılarını arttırsın. Cenab-ı Allah neslimizi Kur’an’a hizmet edenlerden eylesin, Cenab-ı Allah bizi Kur’an-sız bırakmasın. Geçen hafta cumartesi günü Eminpaşa Kız Kur’an Kursumuzdan mezun olan 8 öğrencimiz için bir merasim düzenlemiştik. İlimiz merkezinde geçtiğimiz yıl 21 öğrencimiz hafızlıklarını tamamladılar. Bu öğrencilerimizi yetiştiren hocalarımıza, Kur’an kursunda hizmet eden tüm hizmet ehline ve oradan yardımlarını esirgemeyenlere Cenab-ı Allah’tan hayırlar, bereketler niyaz ediyorum” şeklinde konuştu.


Program, İl Müftümüz Nimetullah Arvas’ın yaptığı duanın ardından hafızlara diplomaları ve hediyelerinin takdim edilmesiyle son buldu.

A+A-

HABERE YORUM KAT