1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. VAN’DA ‘HAC’ SEMİNERİ

VAN’DA ‘HAC’ SEMİNERİ

VAN’DA ‘HAC’ SEMİNERİ
A+A-

Van İl Müftülüğü, bu yıl Hac farizasını yerine getirmek üzere kutsal topraklara gidecek hacı adaylarını, çıkacakları meşakkatli yolculuğa hazırlamak amacıyla Hac seminerleri düzenledi.


Seminerin açılışını yapan Van İl Müftüsü Nimetullah Arvas, hacı adaylarının uzun ve meşakkatli bir yolculuğa çıkacaklarını ve bu yolculuk boyunca bambaşka bir manevi iklimi yaşayacaklarını belirtti. Mükafatı çok büyük olan bu yolculuğun aynı zamanda oldukça zorlu bir yolculuk olduğunu söyleyen Van İl Müftüsü Nimetullah Arvas, hacı adaylarının karşılaşacakları zorlukları aşabilmeleri için hac seminerlerinin son derece önemli olduğunu ve bu yüzden seminerlere katılmalarının gerekli olduğunu kaydetti.


Seminerlerde Van Müftü Yardımcısı Faruk Gürbüz, şube müdürü M. Mehdi Kulaz, vaizler Ömer Faruk Çelik ve Yunus Erörs tarafından hacı adaylarına çeşitli konularda bilgiler verdi. Ayrıca, kurulan maket etrafında tavafın nasıl yapılacağı ve ihram elbisesinin nasıl giyileceği gibi uygulamalı eğitimler de yapıldı. Uygulamalı derslerin çok faydalı olduğunu ifade eden hacı adayları, memnuniyetlerini dile getirdiler.

A+A-

HABERE YORUM KAT