1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Van'da Gss'ye Geçiş İşlemleri

Van'da Gss'ye Geçiş İşlemleri

Vanda Gssye Geçiş İşlemleri
A+A-

Van Vali Yardımcısı Mehmet Özel, 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu'nu kapsamında kentte 231 bin 115 vatandaşın Genel Sağlık Sigortası'na (GSS) geçişinin yapıldığını söyled

Van Vali Yardımcısı Mehmet Özel, 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu'nu kapsamında kentte 231 bin 115 vatandaşın Genel Sağlık Sigortası'na (GSS) geçişinin yapıldığını söyledi.
Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Vali Yardımcısı Mehmet Özel, Van'da, yeşil kartlı vatandaşların Genel Sağlık Sigortası'na (GSS) geçiş işlemleri kapsamında başlatılan çalışmaların halen sürdüğünü belirtti. Geçişlerin yapıldığı ilk aylarda gerek Sosyal Güvenlik Kurumu, gerekse de Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğü (SYDV) yeşil kart bürosunda bir yoğunluğun yaşandığını vurgulayan Vali Yardımcısı Özel, "Çok şükür o yoğunluğa rağmen vatandaşlarımızın bu işlemleri tamamlayarak büyük yol kat ettik. Gerçekleştirilen işlemlerde 2012 yılında 231 bin 115 kişinin GSS'ye geçişlerini gerçekleştirilmiştir" dedi.
(SER-MET-Y)

05.01.2013 14:44:56 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT