1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Van'da "gönül Elçileri Projesi" Başlıyor

Van'da "gönül Elçileri Projesi" Başlıyor

Vanda gönül Elçileri Projesi Başlıyor
A+A-

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayelerinde başlatılan "Gönül Elçileri Projesi"nin ikinci tanıtım toplantısı Van Valisi Münir Karaloğlu'nun da katılımı ile yapıldı. 2012 yıl

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayelerinde başlatılan "Gönül Elçileri Projesi"nin ikinci tanıtım toplantısı Van Valisi Münir Karaloğlu'nun da katılımı ile yapıldı.
2012 yılının Aralık ayında 81 il Valisi'nin eşlerinin katıldığı toplantı ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde yapılan "Gönül Elçileri Projesi" toplantısının ardından illerde de hazırlıklar devam ediyor. Van'da projeyi yürüten Van Valisi Münir Karaloğlu'nun eşi Sevim Karaloğlu, sahada birlikte çalıştığı sosyal hizmet uzmanları ile birlikte Vali Münir Karaloğlu'na bilgi verdi. Vali Ali Paşa Toplantı Salonu'nda yapılan bilgilendirme toplantısına Vali Münir Karaloğlu'nun yanısıra eşi Sevim Karaloğlu, Vali Yardımcısı Mehmet Özel, Valilik İl Sosyal Proje ve Etüd Müdürü Şinasi Erol, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ünal Öncül ve sosyal hizmet uzmanları katıldı. Van kamuoyunun dikkatini çekmek amacıyla yapılan bilgilendirme toplantısında "Gönül Elçileri Çalışma Ekibi"nin misyonu ve yapılacak çalışmalarla ilgili sunum yapıldı. Yaklaşık 1 saat süren toplantı sonunda Sevim Karaloğlu, kısa bir değerlendirme yaptı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından hazırlanan ve 2012 yılının Aralık ayında başlayan "Gönül Elçileri Projesi"nin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayelerinde yürütüleceğini belirtti. Amaçlarının toplumda koruyucu aile hizmetleri konusunda farkındalık ve bilincin artırılması için çalışmalar yürütmek olduğunu ifade eden Karaloğlu, bu projeyi Van'da ihtiyaç sahibi olanlara katkı sağlamak isteyen, kentteki idareciler, din adamları, muhtarlar, sivil toplum örgüt temsilcileri ve kanaat önderleriyle birlikte yürütüleceğini söyledi. Karaloğlu, 19 Şubat'ta Van'da düzenleyecekleri geniş kapsamlı bir toplantı ile "Gönül Elçileri Projesi"ni tanıtacaklarını sözlerine ekledi.
(Yİ-Y)

24.01.2013 10:39:33 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT