1. HABERLER

  2. BÖLGE HABERLERİ

  3. Van’da Gerçeği Aratmayan Tatbikat

Van’da Gerçeği Aratmayan Tatbikat

Van’da Gerçeği Aratmayan Tatbikat
A+A-

Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde (BEAH) yangın tatbikatı düzenlendi.

Sivil Savunma İl Müdürlüğü işbirliğiyle yapılan tatbikatta heyecanlı anlar yaşandı. Senaryo gereği fizik tedavi ve rehabilitasyon servisinde yatan ve dumana maruz kalan hastalar tahliye edildi.

Tatbikatla ilgili bir açıklamada bulunan Van BEAH Kalite Yönetim Direktörü Derya Karatekin, hastanede bu tür tatbikatların sürekli yenilendiğini belirterek, “Buradaki amacımız oluşabilecek yangınlara karşı önlem alabilmek, eksikliklerimizi görüp değerlendirmek ve varsa eksikliklerimizi gidermektir. Tatbikatın amacına ulaştığını düşünüyorum. Bu kapsamda tatbikatta emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Sivil Savunma Uzmanı Savaş Uygun ise, bölgenin hem deprem hem de terör bölgesi olması sebebiyle bu tür tatbikatların yıl içerisinde sürekli tekrarlandığını belirterek, “Bu tatbikatlar eğitim amaçlı tatbikatlardır. Herhangi bir afet anında kurumumuzda oluşabilecek zararları en aza indirmek, insanların hayatlarını idame etmesi açısından bilgilendirmek amacıyla yapılmaktadır. Bölgemiz hem deprem hem de terör bölgesi olması hasebiyle bu tatbikatların sürekliliği sağlanmaktadır. Kurumumuz kalabalık bir personel sayısına ve bölge itibariyle de hasta yoğunluğuna sahiptir. Bu kadar kalabalık bir hastanemizde bu tür tatbikatların devamlılığı için, insan sağlığı için, geleceğimiz için bu tatbikatlar yapılmaktadır” ifadelerini kullandı.

Tatbikata, Van BEAH Yöneticisi İlhan Aydın, Hastane Müdürü Orhan Diler, hemşireler ve personeller katıldı. İHA

A+A-

HABERE YORUM KAT