1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Van'da Gerçeği Aratmayan Tatbikat

Van'da Gerçeği Aratmayan Tatbikat

Van'da Gerçeği Aratmayan Tatbikat
A+A-

Van Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekiplerince Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulu’nda düzenlenen deprem ve yangın söndürme tatbikatı gerçeği aratmadı.

İpekyolu ilçesi Karşıyaka Mahallesi’ndeki Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulu’nda AFAD ekiplerince düzenlenen tatbikat öncesi öğrencilere iki saatlik eğitim verildi. Eğitimin ardından düzenlenen deprem ve yangın tatbikatı gerçeği aratmadı.

Tatbikatın ardından açıklamalarda bulunan İpekyolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükrullah Yavuzer; öğrenciler için çok önemli bir tatbikat yapıldığını belirterek, “Emeklerinden dolayı AFAD Arama Kurtarma Birlik Müdürü Necat Sever’e, büyük emekler sarf eden AFAD personellerine ve İş Güvenliği Uzmanı Murat Özay’a çok teşekkür ediyoruz. Bilindiği üzere deprem bölgesinde yaşayan bir topluluğuz. Her an için deprem riski ile karşı karşıyayız. Bu anlamda deprem tatbikatı öğrencilerimiz için çok önemlidir. Gerçeğinden hiçbir farkı olmayan bir saha çalışması oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Okulumuzun idaresi, öğretmenleri ve öğrencilerimiz olayın önemini çok iyi bildiklerinden, ortaya son derece harika bir çalışma çıktı. Bu tatbikatlar ara ara değişik okullarımızda yapılacak” dedi.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT