1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Van'da Fidan Dikme Etkinliği

Van'da Fidan Dikme Etkinliği

Van'da Fidan Dikme Etkinliği
A+A-

Van Büyükşehir Belediyesi, İpekyolu ilçesine bağlı Baklatepe (Xino) Mahallesi’nde öğrencilerin katılımı ile 500 meyve fidanı dikti.

Van Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı, kent merkezinde ve ilçelere bağlı mahallerde meyve fidanı dikme çalışmalarının startını verdi. Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı, fidan dikme kampanyası çerçevesinde kentin İpekyolu ilçesine bağlı Baklatepe Mahallesi’nde öğrencilerin katılımı ile 500 adet meyve fidanı dikti.

Mahallede bulunan vatandaşların da katılımı ile gerçekleştirilen fidan dikimine Van Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Hatice Çoban, İpekyolu Belediye Eş Başkanı Veysel Keser, Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Suat Türk, belediye meclis üyeleri ile çok sayıda kişi katıldı. Mahallede bulunan bir arazide gerçekleştirilen fidan dikimine Baklatepe İlkokulu öğrencileri de öğretmenleri ile birlikte katıldı. Öğrencilere yoğun ilgi gösteren Eş Başkan Çoban, çocuklara şekerleme ve şapka verdi. Yine mahalleli kadınlar ile tek tek sohbet eden Çoban, daha sonra yurttaşlarla birlikte fidan dikiminin yapılacağı alana geçti. Burada öğrenciler ile birlikte fidan diken Çoban, daha sonra fidana gübre serptikten sonra, fidana can suyu verdi.

“ GELECEĞİMİZ OLAN ÇOCUKLARIMIZ İÇİN FİDAN DİKİYORUZ”
Fidan dikiminin ardından konuşan Van Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Hatice Çoban, Büyükşehir Belediyesi olarak ile tarım ile uğraşan çiftçiler için 3 yıldır çalışma yaptıklarını ifade ederek, belediyenin imkanları doğrultusunda çiftçilere yardım ettiklerini söyledi. Dar bir bütçe ile büyük işler yaptıklarını dile getiren Çoban,”Bugün Xino Mahallesi’nde bulunan boş arazilere fidan diktik. Bu köyümüz diğer mahalle ve köylere örnek olacaktır. Bu tarz kampanya ve projeleri çok önemsiyoruz. Çünkü bu fidanları geleceğimiz olan çocuklar için dikiyoruz” dedi.

“2016 YILINDA 49 BİN 500 MEYVE FİDANI DİKİYORUZ”
Ardından konuşan Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Şerif Kayalık ise, Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı olarak 2016 yılı içerisinde hayata geçirecekleri meyve fidanlarının dikimlerine başladıklarını söyledi. Mahallede bugün 500 adet fidan dikimini gerçekleştirdiklerini kaydeden Kayalık, yine İpekyolu ilçesinde bağlı diğer mahallerde ise 3 bin 500 adet meyve ağacı fidanı diktiklerini belirtti. İl genelinde ise 49 bin 500 adet elma ve ceviz ağacı fidanını dikmeyi planladıklarını söyleyen Kayalık, elma fidanlarının dikimlerini ise tamamladıklarını aktardı.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT