1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Van'da Fabrika Açılışı

Van'da Fabrika Açılışı

Vanda Fabrika Açılışı
A+A-

Ankara'da üretim yapan Milenyum İnşaat Yapı Malzemeleri Profil Yalıtım Firması'nın Van'daki fabrikası düzenlenen törenle hizmete açıldı. Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) bulunan fabrikanın açılışı

Ankara'da üretim yapan Milenyum İnşaat Yapı Malzemeleri Profil Yalıtım Firması'nın Van'daki fabrikası düzenlenen törenle hizmete açıldı.
Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) bulunan fabrikanın açılışına Van Valisi Münir Karaloğlu, Van Belediye Başkan Vekili Sabri Abi, AK Parti Van İl Başkanı Abdullah Aras, Van Ticaret ve Sanayi Odası (VATSO) Başkanı Mirza Nadiroğlu, Van Ticaret Borsası (VATBO) Başkanı Feridun Irak, işadamları ve birçok esnaf katıldı. Vali Karaloğlu, duanın okunmasının ardından beraberlerindekilerle birlikte açılış kurdelesini kestikten sonra Milenyum İnşaat Yapı Malzemeleri Profil Yalıtım Firması Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sarıışık'tan bilgiler aldı. Üretimin yapıldığı merkezi gezerek, yer yer çalışanlarla sohbet eden Vali Karaloğlu, kurulan fabrikadan dolayı Sarıışık'a teşekkür etti. Van'a hayırlı olmasını dileyen Karaloğlu, Van'ın çok daha iyi yerlere geleceğini kaydetti. 3 ortağın bir araya gelerek güzel bir fabrika açtığını anlatan Karaloğlu, "İnşaat alanında önemli bir yere sahip olan bu tür yalıtım maddelerinin üretimi ilimiz için önemli bir yere sahiptir. Bölgeye ve komşu ülkelere hitap edecek olan bu tesisimizin hayırlı olmasını diliyorum" dedi.
Ardından fabrika ile ilgili açıklamalarda bulunan Mesut Sarıışık, Van'ın yaşamış olduğu depremlerle birlikte buraya yardım amaçlı geldiklerini ifade ederek, buradaki esnaf arkadaşlarının yatırım yapın yönündeki talepleri doğrultusunda bu tesisi açtıklarını söyledi. Şu an 64 kişinin istihdam edildiğini anlatan Sarıışık, "Fabrikamızda üretilen bu tür malzemeler birçok yere ihraç edilmektedir. Van'da bizim için önemli bir bölge oldu. Van'ın avantajları çok fazla olduğu için bu bize büyük katkılar sunacaktır. Çünkü biz Irak gibi ülkelere de bu tür malzemeleri götürüyoruz. Buradan gitmesi hem bizim açımızdan hem de Van açısından güzel olacaktır. Ayrıca Van bölgeye hitap eden bir il olduğu için yatırımın en mantıklı ilin Van olacağına inandık. Burada 2 tesis daha kurmayı hedefliyoruz. Bunlardan bir tanesi alüminyum üretimi diğeri ise tavan uc üretimi olacaktır. Van'a hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" dedi.
Yapılan açıklamaların ardından Vali Karaloğlu, beraberindekilerle birlikte müdüriyet odasına geçerek, burada bir süre sohbet etti. İkramların sunulması ile birlikte tören sona erdi.
(SER-MSA-Y)

30.01.2013 14:51:49 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT