1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Van'da Eş Zamanlı Operasyon!

Van'da Eş Zamanlı Operasyon!

Van'da Eş Zamanlı Operasyon!
A+A-

İstanbul Kaçakçılık Suçlarıyla Şube Müdürlüğü Van başta olmak üzere Afyon, Gaziantep, Diyarbakır, Mardin, Şırnak illerinde helikopterle eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Edinilen bilgiye göre, İstanbul Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube müdürlüğünce 2015 Kasım ayında başlatılan çatışmalarda 1 milyon 105 bin paket kaçak sigara ve çeteye bağlı taşımacılık yapan 6 TIR, 3 kapalı kasalı kamyonet ve bir otobüse el kondu.

Yapılan çalışmalarda, çetenin kaçak sigaraları Mardin'den otobüs yoluyla, Cizre ve Van'dan ise İstanbul'a getirildiği, dikkat çekmemek için kasap, dönerci dükkanları ve oto parkları depo olarak kullandığı öğrenildi. Çete lideri S.S'nin kazandığı parayı oto kiralama firması ve oto satış galerileri üzerinden akladığı tespit edildi.

HELİKOPTER DESTEKLİ OPERASYON SANİYE SANİYE KAYDEDİLDİ

İstanbul Bağcılar, Küçükçekmece ve Bahçelievler ilçelerinde düzenlenen operasyonlar, polis kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi. Her anı kayıt altında olan operasyonda filmleri aratmayan sahneler yaşandı. Polis helikopteri kamerasıyla da görüntülenen operasyona özel harekat polisi de destek verdi. Yapılan operasyonda 2 tabanca ve 1 pompalı tüfek, 137 adet mermi, miktar esrar, sigara kaçakçılığına dair el notları ve 115 bin paket kaçak sigara ele geçirildi.

Olayla ilgili 15 şüpheli gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüpheliler emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

A+A-

HABERE YORUM KAT