1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Van'da Çıkan Olaylar Devam Ediyor

Van'da Çıkan Olaylar Devam Ediyor

Van'da Çıkan Olaylar Devam Ediyor
A+A-

Van’da, Kamu Emekçileri Sendikası Konfederasyonu (KESK) Van Şubeler Platformu tarafından düzenlenen basın açıklamasının ardından ortalık karıştı.

Feqîye Teyran Parkı önünde KESK Dönem Sözcüsü A. Latif Tül ve Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Van İl Başkanı Musa İtah’ın basın açıklamalarının ardından konuşan Halkların Demokratik Partisi (HDP) Van Milletvekili Özdal Üçer, Kobanê’de yaşanan katliamın bir an evvel son bulması gerektiğini belirtti. Üçer, “Bu halkın sabrı taşırılırsa çok daha güçlü bir şekilde halk direnişinin mesajını dünya aleme duyurmak istiyoruz. Ne yaparsa yapsın hiçbir IŞİD, hiçbir devlet, hiçbir asker, hiçbir polis, hiçbir çete, Kürt halkının iradesini kıramayacaktır. Kürt halkının onurlu direnişi haklı zafere ulaşacaktır” dedi.

Yapılan basın açıklamalarının ardından Cumhuriyet Caddesi üzerinde yürüyen kalabalık eski Vali Konağı yanında sokak arasında güvenlik önlemleri alan polis ile çatıştı. Taş atan gruba polis biber gazı ve tazyikli suyla müdahale etti. Olayların halen devam ettiği kentte çok sayıda gözaltı olduğuda belirtiliyor. (WanHaber.com - İHA)

vanda-cikan-olaylar.JPG

vanda-cikan-olaylar-001.JPG

vanda-cikan-olaylar-002.JPG

vanda-cikan-olaylar-003.JPG

A+A-

HABERE YORUM KAT