1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Van'da Cenaze Törenine Polis Müdahalesi

Van'da Cenaze Törenine Polis Müdahalesi

Van'da Cenaze Törenine Polis Müdahalesi
A+A-

Cizre'de yaşamını yitiren Ali Fırat Kalkan için Van'da düzenlenen cenaze törenine polisin gerçek mermi ve gaz bombalarıyla müdahale ettiği belirtildi.

Dicle Haber Ajansı'nda yeralan habere göre; Cizre'de yaşamını yitiren Ali Fırat Kalkan için Van'da düzenlenen cenaze törenine, polis gerçek mermilerle müdahale etti. Otopsi işlemlerinin ardından sabah saatlerinde Van'a getirilen Kalkan'ın cenazesi, kentin girişinde bulunan Hitit Petrol önünde bir araya gelen Mezopotamya Yakınlarını Kaybeden Ailelerle Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (MEYA-DER), HDP ve DBP il yöneticilerinin de aralarında bulunduğu binlerce kişi tarafından "Şehit namirin" sloganı ile karşılandı. Binlerce araçlık konvoy eşliğinde Süphan Mahallesi'ne getirilen Kalkan'ın cenazesi, dini vecibeleri yerine getirilmesi için mahallede bulunan Muhacir Camii'ne getirildi. Kalkan'ın cenazesinin camiye getirilmesi ardından cenaze töreni için camide toplanmaya başlayan ve aralarında çocuk ile yaşlıların da bulunduğu binlerce kişiye, polis gerçek mermi, gaz ve ses bombalarıyla müdahale etti.  

Saldırı sırasında çok sayıda kişi gazdan etkilenerek, çevredeki binalara sığındı. Mahalleyi abluka altına alan polis, çevrede bulunan evlere hedef gözeterek ses bombaları atarken, Kalkan'ın cenazesi ise defnedilemedi. Mahalleye yönelik saldırılar sürüyor. 

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT