1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Van'da Bitmeyen Çile!

Van'da Bitmeyen Çile!

Van'da Bitmeyen Çile!
A+A-

Van'ın İpekyolu ilçesine bağlı Şabaniye Mahallesinde bulunan ve geçtiğimiz günlerde açılan yol tekrar trafiğe kapandı.

Merkür Haber

Van'da Bölge İdari Mahkemesi kararı ile 2008 yılında kapatılan Şabaniye Yolu geçtiğimiz günlerde Van Büyükşehir Belediyesi’nin Karayolları ile yaptığı yazışmaların ardından tekrar açılmıştı. İddiaya göre  Van Büyükşehir Belediyesi’nin, yolu arsa sahibinden izinsiz açmasının ardından, arsa sahibi de yolu tekrardan trafiğe kapattı.

Bölge İdari Mahkemesi kararı ile 2008 yılından bugüne kadar kapalı olan ve ardından kısa bir süreliğine açılan Şabaniye yolu , dün itibariyle arsa sahibi tarafından tekrar kapatıldı.

Van Büyükşehir Belediyesi, Şabaniye yolunda yaşanan trafik kazalarının ve mağduriyetlerin giderilmesi için çalışmalar başlatmış, bu kapsamda karayolları ile gerekli işlemler yapılmıştı. İşlemlerin tamamlanmasının ardından yol uzun bir süre sonra trafiğe açılmıştı. Yaşanan bu gelişmelerin ardından yol dün tekrar trafiğe kapatıldı.

İddiaya göre Van Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz günlerde arsa sahibinin izni olmadan yolu trafiğe açtı. Arsa sahibi de izni alınmadan yolun trafiğe açılmasının ardından  dün itibari ile yolu tekrardan trafiğe kapattı.

Uluslararası olan bu yolun belli bölümü trafiğe kapatıldığı için, sürücüler yaklaşık 50 metrelik bölümü tek şeritten -iki yönlü olarak- kullanıyor. Bölge İdari Mahkemesi kararı ile 2008 yılından bugüne kadar kapalı olan bu yolla ilgili sorunlar çözülemedi.

A+A-

HABERE YORUM KAT