1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. VAN’DA ‘BİR TUĞLA DA SEN KOY’ KAMPANYASI

VAN’DA ‘BİR TUĞLA DA SEN KOY’ KAMPANYASI

VAN’DA ‘BİR TUĞLA DA SEN KOY’ KAMPANYASI
A+A-

Van İl Müftüsü Nimetullah Arvas, yapımı devam eden Yukarı Nurşin Camii ve Külliyesi için ‘Bir tuğla da sen koy’ kampanyası başlattıklarını söyledi.


Arvas, 6 yıl önce yapımına başlanan Yukarı Nurşin Camii ve Külliyesi inşaatının devam ettiğini söyledi. Caminin Van’ın akciğeri konumunda olduğunu belirten Arvas, “Bizim buraya büyük ihtiyacımız var. Çünkü burada park sorunu olmayan geniş bir alan var. Bilindiği üzere Mekke ve Medine’nin dışında illerde de camiler haremdir. Burası da Van’ın haremidir. İlde cenaze namazları kılacağımız yer yok. Camilerde kılınıyor ve sıkışık oluyor. Bu nedenle yeni camimizin bahçesini cenaze namazları kılınacak şekilde düzenliyoruz. Ayrıca bu alanda çeşitli etkinlikler de yapılabilecek” dedi.


Van’ın en büyük camisi olacak olan Yukarı Nurşin Camii ve Külliyesi’nde hayırseverlerin yardımlarını da beklediklerini belirten Müftü Arvas, “Camimiz ilin ihtiyacına büyük ölçüde cevap verecek durumdadır. Beş bin kişinin namaz kılacağı camimiz için ‘Bir tuğla da sen koy’ kampanyası başlattık. Hayırsever vatandaşların yardımlarını bekliyoruz. 3 kat olacak camimizin 2 katı da külliyeden oluşmaktadır. Camimiz sadece Van için değil bölge için de çok önemlidir” ifadesini kullandı.

A+A-

HABERE YORUM KAT