1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Van'da Binaların Güçlendirilmesi

Van'da Binaların Güçlendirilmesi

Vanda Binaların Güçlendirilmesi
A+A-

Van Uzman Güçlendirme Merkezi ortaklarından Metin Elasan, kış sezonunun gelmesiyle birlikte güçlendirme çalışmalarına ara verdiklerini belirterek, Van'ın yeni binalarla birlikte diğer illere oranla da

Van Uzman Güçlendirme Merkezi ortaklarından Metin Elasan, kış sezonunun gelmesiyle birlikte güçlendirme çalışmalarına ara verdiklerini belirterek, Van'ın yeni binalarla birlikte diğer illere oranla daha ileride bir il olacağını söyledi.
2011 yılının son aylarında Van'da meydana gelen depremlerden birçok konut yıkılırken, birçoğu da orta hasarlı olarak tespit edilmişti. Orta hasarlı binaların devam eden güçlendirme çalışmaları ile ilgili İHA muhabirine açıklamalarda bulunan Uzman Güçlendirme Merkezi ortaklarından Metin Elasan, güçlendirme çalışmalarına sezonun kapanması nedeniyle ara verdiklerini belirtti. Şu ana kadar süren çalışmaların çok güzel gittiğini anlatan Elasan, "Van'daki deprem ile birlikte Türkiye genelinde başlatılan kentsel dönüşüm ile birlikte Van diğer illere oranla daha tecrübeli, daha şanslı ve daha iyi binalara sahip olan tek il olacak. Çünkü yıkılan binaların yerlerine daha sağlam binaların yapılacak olması, güçlendirilen binalarla birlikte Van en iyi binalara sahip olacak. Bu konuda ilimiz çok şanslı bir il. Depremin acı faturası hepimize ders oldu. Artık herkes daha sağlam binalar inşa etmek için elinden gelen her türlü fedakarlığı sunacaktır, buna inanıyoruz. Bu yüzden depremi yaşayan bir il olarak hepimize bu konuda büyük görevler düşmektedir. Tüm bina çalışmalarının sona ermesi ile birlikte ilimiz daha sağlam ve daha güvenilir binalarla ileriye emin adımlarla yürüyecek. İlimizde kentsel dönüşüm kapsamında 1 ya da 2 bina yıkıldı. Onun dışında bu durumdan dolayı yıkılacak bina yok. Bu da bizim ne kadar şanslı il olduğumuzun göstergesidir. Diğer illerimizde ise sürekli kentsel dönüşüm kapsamında yıkımlar sürmektedir. Van'ımız çok daha iyi duruma gelecektir" dedi.
(MSA-Y)

06.02.2013 15:07:55 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT