1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Van’da Barış Nöbeti Başladı

Van’da Barış Nöbeti Başladı

Van’da Barış Nöbeti Başladı
A+A-

Van’da Sur ve Cizre katliamlarını protesto etmek amacıyla HDP-DBP Van İl Örgütü tarafından kurulmak istenen barış çadırına polisin müdahale etmesinin ardından halk çadırsız olarak barış nöbeti eylemine başladı.


Nöbet eylemine ilişkin yapılan basın açıklamasına DBP Van İl Eş Başkanları Caziye Duman, Ökkeş Kava, HDP Van İl Eş Başkanı M.Veysi Dilekçi,  HDP Van Milletvekili Lezgin Botan, KJA Bileşenleri, Barış Anneleri Meclisi Aktivistleri ve halk katıldı.

Sur ve Cizre katliamlarını protesto etmek amacıyla dün sabah saatlerinde HDP ve DBP Van İl Örgütü tarafından Sanat Sokağına kurulmak istenen üç günlük barış çadırına polisin müdahale etmesi üzerine sokakta toplanan halk çadırsız barış nöbetine başladı. Soğuk havaya rağmen barış nöbetine başlayan halk eylemi üç gün sürecek.

HDP Van İl Eş Başkanı Veysi Dilekçi, ”Cizre ve Sur’da yaşanan katliamlara asla sessiz kalmayacağız. Türkiye’nin büyük bir barışa ihtiyacı var. Hükümetin ve emrinde ki yetkililerin hukuk dışına çıkarak en demokratik haklarını bile engellemiştir. Polislerin hukuksuz bir biçimde barış için kurmak istediğimiz çadıra el koymuştur. Tüm Van halkını katliamlara karşı duyarlı olmaya çağırıyoruz" dedi.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

1 Yorum