1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Van'da atık toplayıcısı 'donarak öldü' iddiası!

Van'da atık toplayıcısı 'donarak öldü' iddiası!

Van'da atık toplayıcısı 'donarak öldü' iddiası!
A+A-

Van’da atık toplayıcılığı yapan Mevlüt Dayan adlı vatandaşın soğuktan donarak bir minibüs durağında can verdiği iddia edildi.

Van’da atık toplayarak geçimini sağlayan Mevlüt Dayan isimli vatandaşın soğuktan donarak can verdiği iddia edildi. Amerika’nın Sesi’nin haberine göre kent merkezinde gece saatlerinde atık toplayan Mevlüt Dayan (34) adındaki vatandaş uyuduğu sokakta soğuktan hayatını kaybetti.

Dayan’ın cansız bedeni İpekyolu İlçesi’nde Vali Mithatbey Münibüs Durağı’nın olduğu yerdeki bir sokakta bulundu. Dayanın geceleri kent merkezinde katı atık toplayarak geçimini sağladığı o gece atık topladıktan sonra gece ateş yakarak ısınmaya çalıştığı yerde soğuktan dolayı hayatını kaybettiği belirtildi. Dayan’ın cansız bedenini sokaktan geçen mahalleliler gördü.

Habere göre olayı ilk gören görgü tanıklarından Tayfun Dayan adındaki kişi, Mevlüt Dayan’ın her zaman kent merkezinde arkadaşlarıyla atık topladıklarını ve geçimlerini de bununla yaptıklarını açıkladı. Sokaktan geçerken tesadüfen olaya denk geldiğini belirten görgü tanığı Dayan, yoksulluktan kaynaklı bu işin yapıldığını. Mevlüt Dayan’ın cansız bedenini kolinin içinde tesadüfen gördüğünü söyledi. Olayın duyulması üzerine hayatını kaybeden Mevlüt Dayan’ın akrabaları olay yerine geldi. 

A+A-

HABERE YORUM KAT

9 Yorum