1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Van'da, Ankara yası devam ediyor

Van'da, Ankara yası devam ediyor

Van'da, Ankara yası devam ediyor
A+A-

Ankara'da meydana gelen patlama ile yaklaşık 100 kişinin hayatını kaybetmesi, çok sayıda kişinin de yaralanmasının ardından ülkenin birçok yerinde yas tutuluyor. Van'da da birçok ulaşım aracı ve işyerine siyah flamalar asıldı.

 

Son günlerde Ankara'daki saldırı adeta ülke gündemini işgal ediyor. 10 Ekim Cumartesi sabahı saat 10:04'te Başkent'te cumhuriyet tarihinin en büyük terör saldırısı gerçekleştirilmiş ve çok sayıda kişi hayatını kaybetmişti.

Sıhhiye meydanının yanında, "Emek, barış, demokrasi" mitinginin yapılacağı tren garı kavşağında gerçekleştirilen bombalı saldırıda yaklaşık kişi hayatını kaybederken, yaklaşık 300 kişi de yaralanmıştı.

Ülkede üç günlük ulusal yas ilan edilmiş, birçok şehirde de saldırıya tepki amaçlı eylemler yapılmıştı. Yine ülkenin birçok yerinde vatandaşlar kendi çapında yasa büründü. Van'da da ulaşım araçlarına ve bazı işyerlerine Ankara'daki saldırıda hayatını kaybedenler anısına siyah flamalar asılarak yas tutuldu.

Vatandaşlar söz konusu saldırıyı yapan odakların mutlaka ortaya çıkması gerektiğini söylerken, bazı siyasi partilerin ise şimdiden 'saldırıyı yapanları tanıyoruz' şeklinde iddialarda bulunmasının doğru olmadığını ifade ediyorlar. (BÖLGE GAZETESİ)

A+A-

HABERE YORUM KAT