1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Van'da AK Parti Belediye Başkan Adayına Silahlı Saldırı

Van'da AK Parti Belediye Başkan Adayına Silahlı Saldırı

Van'da AK Parti Belediye Başkan Adayına Silahlı Saldırı
A+A-

Seçim çalışmaları kapsamında Kilimli Köyü’nde ev ziyaretlerinde bulunan Başkan Yıldırım ve partililer, köy çıkışında bir grubun silahlı saldırısına uğradı.

Çaldıran’da yayın yapan Çaldıran Gündem sitesinin haberine göre, Çaldıran Belediye Başkan Adayı Ferman Yıldırım’a yönelik silahlı saldırı düzenlendi. Seçim çalışmaları kapsamında Kilimli Köyü’nde ev ziyaretlerinde bulunan Başkan Yıldırım ve partililer, köy çıkışında bir grubun silahlı saldırısına uğradı.


Saldırı sonrası açıklamalarda bulunan Yıldırım; “Akşam saatlerinde Kilimli Köyü’nde ev ziyaretlerinde bulunduk. Biz halkı şu partiden bu partiden ayırım yapmaksızın her evin kapısını çalıp onlardan destek istiyoruz. Ziyaretlerimiz geç saatlere kadar sürünce vatandaşlar bize yemek hazırlamak istedi. Kendi aralarında anlaşıp bir vatandaşımızın evinde karar kılındı. Bizde vatandaşlarımızı kırmayarak onların misafiri olduk. Yemeğimizi yiyip köy halkıyla vedalaştık. Ancak köy çıkışında, Kilimli Köyü vatandaşı olmadığını tespit ettiğimiz bir grup tarafından bizlere silah sıkıldı. İki taraftan havaya ateş açan grubun arasında kaldık. Allah’tan yaralanan olmadı. Köy muhtarının da desteklediği bu grup biz köyden ayrıldıktan sonra yemek yediğimiz evin sahibini tehdit ederek bir an önce köyden taşınmasını istemişler. Bizim ziyaretimiz esnasında bu grubun köy dışında tuzak kurması zaten olayın amacını ortaya koyuyor. Bu olayı provake eden şahısları tanıyoruz. Onlar hakkında suç duyurusunda bulunduk ancak köylü vatandaşlarımız arasında bir gerilime mahal vermemek amacıyla şikayetimizden vazgeçtik. Bu olayı başlatanları önce Allah’a sonrada Çaldıran halkının vicdanına havale ediyorum” dedi.

 

A+A-

HABERE YORUM KAT

1 Yorum