1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. VAN’DA “A SINIF” SAĞLIK HİZMETİ BAŞLADI

VAN’DA “A SINIF” SAĞLIK HİZMETİ BAŞLADI

VAN’DA “A SINIF” SAĞLIK HİZMETİ BAŞLADI
A+A-

Van İl Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından daha kaliteli hizmet vermek amacıyla Aile Sağlık Merkezi’nde “A sınıf” hizmeti başlatıldı.


Karşıyaka Mahallesi’nde bulunan 12 Nolu Aile Sağlık Merkezi’nin A Sınıfı’na geçişi nedeniyle bir tören düzenlendi. Açılış kurdelesini İl Sağlık Müdürü Dr. Bilal Acar, İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Yakup İmren ve Aile Sağlık Merkezi Yönetici Hekimi Dr. Eyüp Kalkan birlikte kestiler. Burada kısa bir konuşma yapan İl Sağlık Müdürü Dr. Bilal Acar, mahalle sakinlerinin böyle bir hizmet beklediğini ve bunu da başardıklarını söyledi. Dr. Acar, “Bugün burada 12 Nolu Aile Sağlık Merkezi’ni aile hekimliği yönetmenliğine uygun olarak A sınıfına geçişinin açılışını yapıyoruz. Arkadaşlar bunu için çok mücadele ettiler. Buradaki vatandaşların A sınıfı hizmetine ihtiyacı vardı arkadaşlar da bunu başardılar. Ben emeği geçen hepsini kutluyorum” dedi.


\"\"

Aile Sağlık Merkezi Yönetici Hekimi Dr. Eyüp Kalkan da, “Aile Sağlık Merkezimizde 6 doktor olmak üzere toplam 17 sağlık çalışanı olarak hizmet vermekteyiz. Bölgeni nüfusu yaklaşık 22 bin ve ortalama günde 500 hastaya bakıyoruz. Yani burada Yoğun bir hasta akışımız var. Bizim burası ile diğer sağlık merkezinde ayıran en büyük özellik A sınıfa geçmemizdir. A Sınıfı ile bölgeye daha kaliteli hizmet vermeyi amaçlıyoruz. İnşallah bunu başarırız” şeklinde konuştu.


Açılışın ardından sağlık merkezi gezildi ve davetlilere ikramda bulunuldu.

A+A-

HABERE YORUM KAT